Velice ráda vyrábím s dětmi různé výrobky. Je to náš velký koníček. Možná by jste nevěřili, jak to dokáže děti zabavit. Hodně se to hodí v zimním období nebo když venku prší. Existuje tolik nápadů a originálních způsobů při vyrábění. Jak jste na tom Vy se svou šikovností? A Vaše děti? Nebojte, nemusí vždycky být všechno dokonalé. Když jde o práci, která se provádí s dětmi nebo dokonce děti sami, je nedokonalost na místě. Já mám přesně tohle ráda, když jsou děti bezprostřední a výrobky mají své chyby a nedokonalosti. Je v tom vidět, že do výroby vložily kus sami sebe a že se realizují, rozvíjí a zlepšují.

Výroba z filcu

Moje děti milují stříhání papírů a kreslení s fixami nebo vodovými barvami. Ze začátku jsme vyráběli z obyčejných papírů, ale když své stříhání zlepšily a já viděla, že už se nemusím bát, že si nůžkami ublíží, koupila jsem barevné kusy filcu. Co to je? Je to takzvaná plsť. Hrubá textilie, která je pevná a pro vyrábění ideální. Hůře se stříhá, ale dá se to zvládnout, když nenecháme děti stříhat nějaký těžký a složitý tvar. Když je třeba, pomáhám. Filc se dá koupit v krásných pestrých barvách. Měli jsme díky filcu a následným výrobkům krásnou velikonoční výzdobu. Filcové vajíčka s ozdobami nebo jarní květiny.

Filcové návleky

Filc krásně drží tvar, takže miska z této textilie, do které se dá naaranžovat spousta pěkných věcí, je dobrý nápad. Zkusila jsem z něj polepit starší mísu. Vypadá božsky. V ní mám vyskládané poklady dovezené od moře. Způsobů, co se dá z této textilie vyrobit, je opravdu mnoho. Zapojte fantazii nebo hlavně Vaše děti. Kolikrát právě tam vznikají ty nejlepší nápady. K čemu je ještě dobrý filc? Napadá mě teplá výstelka pro holínky nebo třeba klobouk pro dámy. Tak co myslíte Vy? Využijete tento materiál na něco vhodného a užitečného? Třeba jsem Vás právě inspirovala.