Uzavřeli jste s vašimi rodiči dohodu, že prodáte oba městské byty nebo menší rodinné domy, v nichž žijete doposud, a pořídíte si dvougenerační patrový dům, abyste byli jako rodina pohromadě? Takové rodinné vztahy nejsou u nás výjimečné a jsou lidé, kterým tento postup plně vyhovuje. Máte pak výhodu snazší údržby domu a můžete ušetřit za vytápění a další náklady, které byste museli vyplácet v případě dvou domů se zahradou.

přeprava kontejnerů

Jakmile se dostanete do fáze, kdy se již uskuteční prodej či výměna nemovitostí, a budete mít naplánovaný termín stěhování, bude to svým způsobem důvod k oslavě. S tou však ještě posečkejte až do doby, kdy budete konečně ve svém, a kdy budete řešit pouze drobnosti ohledně dispozičního řešení vnitřního vybavení. Může se vám totiž stát, že bude zapotřebí nejprve vyřešit nedostatek úložného prostoru.

V průběhu stěhování byste mohli nabývat dojmu, že se vše z vašich stávajících příbytků do nového domu nevejde, a hodil by se vám tu alespoň na dočasnou dobu několika týdnů nějaký přístavek – kůlna, garáž, sklípek nebo přístřešek, kam umístíte některé předměty, a poté, co je vytřídíte, přístavek již nebude zapotřebí a může se zbourat.

skladové kontejnery

Mnohem lepší řešení, než přistavovat na dočasnou dobu dosud neexistující stavby, je pronájem kontejnerů. Jsou to ocelové boxy pro přepravu zboží a můžete je zahlédnout v námořních přístavech nebo na vlakových překladištích. Kontejnery mají užitný objem necelých 40 nebo 80 krychlových metrů, což bývá dostatečné pro takovéto situace. Disponují uzamykatelnými vraty a bezpečně chrání vše, co je uvnitř, před povětrnostními vlivy.

Kontejnery lze pronajmout i na dobu několika měsíců, jestliže se rozhodnete například podrobit část nemovitosti rekonstrukci a bude nutné někam dočasně umístit nábytek, koberce, svítidla a další bytové vybavení.