Je jasné, že pokud jsou vztahy mezi kolegy dobré, je to o něčem úplně jiném, než pokud vztahy dobré nejsou a kolegové si dělají naschvály. Bohužel i tak daleko to může dojít. Je mnoho lidí, kteří si zažili v práci šikanu. Je jasné, že něco takového není vůbec příjemné, a to už jen proto, že by člověk čekal, že něco takového zažije jen ve škole. Když se stane, že je člověk šikanován, kolikrát si to nechce připustit. Něco takového je zcela pochopitelné. Pokud to ale už zajde příliš daleko, bylo by dobré jít s tím za vedením a to proto, aby se daná situace začala nějakým způsobem řešit. Mnohdy vedení zakročí a nějakým způsobem se to začne řešit, ale je jasné, že si člověk nebude připadat zrovna nejlépe.

stojící lidé

Jsou situace, se kterými se člověk může setkat i v práci i když si myslí, že se s určitými věcmi už určitě nikdy nesetká. Někdy se také může stát, že se člověk nesetká se šikanou pouze od svých kolegů, ale také od svých šéfů. I něco takového se stává. V takovém případě je řešení jasné a tím je výpověď. Nikdo nemusí snášet šikanu od svého zaměstnavatele. Pokud to dojde tak daleko, že vás kolegové začnou šikanovat, uděláte nejlépe, pokud se i v tomto případě rozhodnete, že dáte výpověď. Nemusíte něco takového vůbec trpět.

sedící lidé

Je možné, že v jiné práci to bude daleko lepší. Mnohým lidem se i uleví, pokud se dostanou do kolektivu, kde jej budou mít lidé rádi a nebudou s ním mít nejmenší problém. Jestliže to došlo tak daleko, že vás kolegové šikanují, bylo by dobré, abyste zakročili co nejdříve. Nenechejte to dojít tak daleko, že kvůli nim budete mít zdravotní problémy. I takhle daleko to opravdu může zajít a je mnoho lidí, kteří se potýkali s tak velkými zdravotními problémy, že musili být dlouhou dobu na nemocenské, aby se dali dohromady. Špatné vztahy je potřeba řešit. Nikdy to nesmí zajít příliš daleko.