Pojem „vestavěná skříň“ je u některých z nás svázán především s prostory ložnic. Neumíme si zkrátka představit, že bychom se převlékali v jiných prostorách, a že bychom také měli spodní prádlo třeba v předsíni. A to je právě jednou ze zbytečných nástrah, které brání v tom, přijmout lepší řešení umístění vestavěné skříně. Ložnice totiž není zrovna to pravé „ořechové“ místo pro vytváření skladiště věcí.

skříně v ložnici

Ložnici si ponechejte co nejvíce otevřenou – celá řada odborníků i amatérů vám doporučí, na základě vlastní zkušenosti či praxe, ponechat ložnici volnou, prostou nábytku. Vybavte ji pouze nočními stolky a postelí, a tím to hasne. Samozřejmě nějaký vhodný teplý a hebký koberec, aby se vám lépe vstávalo a mohli jste jít bosky do koupelny či na toaletu.

prázdná ložnice

Skladiště věcí přesuňte do předsíně nebo pod schody – využijte předsíní, hal, chodeb a schodišť k tomu, aby vám poskytly dostatečný skladový prostor. Vždyť se k tomu mnohdy přímo nabízí, je tu místa dost a navíc se tu málokdy zdržujeme. Nestává se, že by k vám přijela návštěva, odněkud zdaleka, a vy jste spolu klábosili v předsíni s hrnkem kávy v ruce několik hodin. Prohodíte tu pár slov na uvítanou a přesunete se do obýváku. A podobně se k tomu postaví i váš milenec, obejmete se v předsíni, a pak šup do ložnice – milovat se v předsíni zřejmě nebudete.

I v předsíni vypadají vestavěné skříně šik – možná by nebylo od věci prohlédnout si některá již hotová řešení, jak vlastně taková vestavba na míru do předsíně zapadne. Budete možná překvapeni, ale zapadne. Jednak ji zútulní, a pak vám ani nepřijde řešit, že je tu zhruba o půl metru méně místa po celé délce stěny. V předsíni vám skříně brát energii nebudou a nebudete se tu cítit stísněně, protože se tu zdržujete jen na okamžik, kdežto zacpaná ložnice nebo pracovna, kde trávíte spoustu hodin, už vám může přispět k tvorbě depresí, úzkostí a klaustrofobických tendencí.