Krásná pleť je snem každé ženy. V mladších letech je možné mít pleť bez chybičky i jen díky přírodě, s přibývajícím věkem je pak nutno věnovat pleti větší a větší péči. U některých žen se dá říct, že tohoto svého snu téměř nikdy nedosáhnout. Ač starší ženy pohrdlivě mávají rukama a volají, jak jsou na tom mladé ženy dobře, ani v mládí není hezká pleť vždy zaručena. Poměrně velké množství žen se totiž trápí s mladistvým akné až do vysokého věku, do momentu, kdy již hormony nemají v těle ženy tak silný hlas. Tyto ženy mohou trpět svými problémy opakovaně každý měsíc, přičemž si aspoň mezi jednotlivými periodami na chvíli mohou odpočinout. Jiné se těmito problémy trápí neustále.

péče o pleť

A to při tom jsou tyto projevy mnohem nepříjemnější v dospívání a mladé dospělosti, kdy žena ještě nutně musí působit svým vzhledem. Ve starším věku pak obvykle problémy, které jsou spojeny s působením hormonů mizí, za to jsou ale vystřídány projevy, které přímo souvisí se stárnutím a úbytkem některých součástí kůže. Velmi důležitou součástí, která zodpovídá za mladiství vhled pleti bez povadnutí a vrásek, je kolagen. Kolagen je látka proteinového původu, která se nachází v podkoží v mezibuněčném prostoru.

pleťová maska

Zde zajišťuje pevnost, odolnost vůči tahu a napětí. V mládí se vytváří neustále v dostatečném množství, ve stáří ale jeho výroba klesá. Dochází tak k tomu, že přichází výraznější ztráty, které již snížená produkce není schopná nahradit. Dojde tak k tomu, že se na pleti začínají podepisovat projevy, které byly popsány výše. Jendou z možností, jak klesání množství kolagenu zastavit je dodávat jeho části či prekurzory v potravě, nejčastěji v potravinových doplňcích. Funguje tak například mořský kolagen. Ten je velmi kvalitní a dobře vstřebatelný, takže jeho účinnost je doopravdy vysoká a brzy ji sami poznáte.