Pamatujete si na pandemii?
Pandemie koronaviru zasáhla celý svět před téměř čtyřmi lety. Po celém světě vznikl obrovský chaos, protože se objevila nová, do té doby zcela neznámá nemoc. U každého nakaženého jedince měla jiný průběh, a lékaři ani vědci zpočátku vůbec nevěděli jak na ni reagovat a čím ji léčit. Naštěstí pro většinu lidí jde o nemoc podobnou nachlazení, kterou mohou vyléčit jako dosud známé lehčí forma nachlazení – čajem, klidem na lůžku a paralenem.

covid test

Ne každý má to štěstí
Bohužel pro mnoho lidí má také fatální následky. Tisíce lidé v České republice na následky nemoci zemřely, protože nemocnice byly přetížené pacienty se zápaly plic, což je jedna z forem covidu. Kdo měl to štěstí, z vážného průběhu se dostal bez problémů, některým lidem zůstaly trvalé následky, a někdo má zhoršenou imunitu. Problém je, že covid ani přes veškerá možná opatření, která tenkrát fungovala po celém světě, nikdy nezmizel. Stále je to nemoc, která se objevuje během podzimních a zimních měsíců i u lidí, kteří se starají o svou imunitu, aby onemocněli co nejméně.

Jedno z opatření, které dorazilo i k nám, byla povinnost si dělat antigenní testy. Díky nim člověk hned zjistil zda má covid nebo ne. I dnes si můžete tyto testy sami dělat, abyste věděli zda covid máte nebo ne. Je to důležité i když to už není povinnost, protože používáním testů se může snížit šíření nemoci. Chrání se tak především lidé, pro které je covid větší hrozbou.

žena rouška

Vivadiag vyrábí velice spolehlivé a přesné testy, které se provádí nenásilnou formou – stěrem z nosu. Výsledky uvidíte hned a na jejich přesnost se můžete spolehnout. I když testy už nejsou povinné, covid je stále nemocí, která může ohrozit na životě nejednoho člověka, a proto je používání testů i v dnešní době velmi ohleduplné a zodpovědné vůči těm, kteří by nákazu nemuseli přežít.