Hadice od pračky

Voda se rodinných a bytových domech rozvádí dvěma způsoby. Buď je vedena vně zdiva, anebo http://www.pedotherm.cz/ uvnitř. Ten první způsob je po estetické stránce samozřejmě nepřijatelný, ale z praktického hlediska je naprosto ideální. Jsou to například případy zapojení vodovodních baterií u umyvadla a v kuchyňském dřezu, a také připojení splachovací nádržky toalety. Dále sem patří zapojení automatické pračky a myčky nádobí pomocí tlakové hadice.

kleště sikovky

V případě úniku vody z drobné prasklinky nebo z místa, kde netěsní gumové těsnění, vás možná na okamžik vyvedou z míry, ale postačí uzavřít patřičný uzávěr vody, povolat ihned na opravu instalatéry, anebo vadný díl vyměnit za nový svépomocí. Nebývá to nijak obtížné, prostě máte-li při ruce hasák nebo kleště sikovky, jednoduše povolíte závit, odšroubujete hadici a našroubujete tam hadici novou. Tu můžete zakoupit na základě vzorku (vadného dílu), který si s sebou do obchodu přinesete.

uzávěr vody

Unikající voda pod omítkou

Mnohem obtížnější je řešit závady tohoto typu. Zde se vyplatí volat instalatéra ihned a příliš neotálet, protože se mezitím může dostat unikající voda až do elektrických vypínačů a zásuvek, a způsobit tu zkrat nebo nebezpečný úraz. Můžete tedy využít kontaktu na instalatéry v rámci havarijního nonstop servisu, jedná se o jednu z běžných havarijních situací, kterou instalatéři řeší i o víkendech nebo v noci.

Úniky vody pod omítku mohou svádět k tomu, najít místo defektu vizuálně, a vypomáhat si majzlíkem a kladivem, ale to nedělejte, protože instalatéři detekují závady moderními metodami, například formovacím plynem, aniž by bylo nutno cokoli bourat. Vyhledávání úniku vody tímto způsobem se může provádět ve všech typech objektů a týká se to i podlahového vytápění, kde by bourání betonu v podlaze znamenalo necitelný a velmi nepříjemný stavební zásah.