Pokud máte čerstvě napuštěný bazén, je velmi pravděpodobné, že voda v něm je čistá, nezakalená a má ideální hodnoty. Bohužel, její teplota je mnohdy příliš nízká na koupání, a tak nám nezbývá než čekat, až se ohřeje.

Problém však je, že během té doby v ní dojde k mnoha změnám, které její kvalitu zhorší. Ty pak pokračují, pokud nejsou nějakým způsobem kontrolovány, po celou sezónu. Důsledkem je, že se v bazénu brzy nebude možné koupat, tedy alespoň ne bez velkého zdravotního rizika. Není tedy divu, že jsou sledovány nejrůznější hodnoty, které nás na problém mají včas upozornit.

čistá voda v bazénu

Jednou z nich je i pH. To nám udává, jestli je voda neutrální, kyselá či zásaditá. Ideální hodnota je přibližně 6,2, tedy mírně kyselá. Je však pravdou, že této dosáhneme jen málokdy. Pokud se však od ní příliš neodlišuje, je vše v pořádku. Snadno se však může stát, že zjistíme velké odchylky. A vzhledem k tomu, že koupat se v kyselině či zásadě není nejlepší nápad, je v takovém případě nutná regulace pH https://www.chlorito.cz/regulace-ph a jeho úprava na pokud možno ideální hodnotu.

plavecký bazén

To se provádí za pomoci specializovaných přípravků, určených k tomuto účelu. Ty lze koupit prakticky v každém obchodě s bazénovou technikou, a v průběhu sezóny je najdeme mnohdy i v klasickém supermarketu. Zde najdeme dva typy, jeden za zvýšení a druhý na snížení pH. Je pak nutné vybrat ten, který potřebujeme, podle toho, zda je naše hodnota vysoká či nízká, a pak jej použít podle pokynů výrobce. Od těch se nevyplatí odchylovat, neboť se jedná o silné chemikálie.

Rozhodně také není dobré používat tyto přípravky preventivně, neboť nikdy nemůžete vědět, jakým směrem se bude pH u vás v bazénu měnit. Jedná se tedy o produkt určený k nápravě situace, a jako k takovému bychom k němu měli přistupovat. Rozhodně však neuškodí mít jej pro případ potřeby doma. Věřte, že jej dříve či později použijete.