Balení věcí při stěhování patří k činnostem, které sice nejsou příliš namáhavé fyzicky, ale mohou být monotónní a otravné. Situaci ještě může komplikovat nevhodný balicí a výplňový materiál. Někteří lidé se stále spoléhají na staré noviny a časopisy, protože to mají zažité ještě z doby socialismu, kdy jiný výplňový materiál prakticky neexistoval, a pokud ano, pak pouze bublinková fólie v omezené https://www.autoweb.cz/dopravni-nehody-znovu-nad-principem-omezene-duvery/ míře. Sehnat staré noviny je jednoduché, stačí nahlédnout do kontejneru s tříděným papírovým odpadem, anebo sbírat letáky obchodních domů ve své poštovní schránce. Za půl roku (pokud stěhování plánujete déle dopředu) tak nashromáždíte pěkný štos.

kartonové krabice

Jenže vkládání předmětů do starých časopisů provází velký problém, a sice tiskařská barva, která špiní, páchne a není snadné ji z povrchu věcí odstranit. Velký problém vzniká i tam, kde potřebujete zabalit křehčí předměty a obalit je silnou vrstvou výplně, aby se nepoškodily. Tehdy byste spotřebovali tuny novin, než z nich vyrobíte zmuchlané papírové koule, a ještě to nebude ono. Od toho jsou tu moderní výplňové materiály, kam patří kartonová vlna a výplňové polštářky Balte to.

krabice na stěhování

Kartonová vlna se hodí spíše tam, kde jde o těžší předměty, například knihy, obuv či některý textil. Příliš se nehodí pro křehké předměty, protože takto upravený karton je poměrně tvrdý a tuhý a mlže je pomačkat. Mnohem lepší jsou v tomto směru nafukovací polštářky, kdy se vzduchová bublina vytvaruje podle povrchu zabalených věcí a je natolik pružná, že je ochrání před poškozením. Takto můžete balit například modely lodí a letadel, některé křehké hračky, dekorativní předměty, sklenice, porcelánové misky, svítidla, akvarijní techniku atd.

Jak kartonovou vlnu, tak i plastové polštářky pak po použití vyhodíte do kontejnerů s tříděným odpadem, odkud putují k recyklačním linkám k dalšímu využití.