Není dekorace jako dekorace
I když obchody se zbožím typu dekorace praskají ve švech, můžete si je stále vyrábět sami. Nejde o to mít na každém stolku všude možně nějakou kýčovitou sošku nebo bázi s umělými květinami. Daleko lépe bude vypadat třeba jemná květinová dekorace, kterou si můžete vytvořit i sami. Tvorba dekorací není nic těžkého a určitě to zvládnete i vy. Stačí se podívat na internet, protože je plný inspirace z celého světa. Najdete zde i postupy jak na to, tak proč to nezkusit? Domácí výroba dekorací může být zábava nejen pro vás, ale může se stát příjemným koníčkem pro vás všechny.

růžová růže

Co budete potřebovat?
Vždycky záleží na tom, co si chcete vyrobit. Určitě vám neuniklo množství věnců na dveřích nebo brankách či bránách. Někteří lidé si je dávají dokonce i nad poštovní schránky. Věnec má tu výhodu, že se dá udělat opravdu z čehokoliv. Základ tvoří korpus, který si můžete koupit z polystyrenu, slámy, ale také můžete koupit věnec umotaný z větví. Poslední měsíce je žhavým trendem kovový kruh v černé nebo zlaté barvě. Jestli si ho zvládnete připravit sami, můžete použít různé druhy větví.

květinový věnec

Jako základ můžete vybrat podle ročního období větve jehličnanu a nebo umělé větve nebo listy. Na ozdobu základu skvěle poslouží jakákoliv sušina. Využít můžete to co vám roste na zahradě, ale je potřeba květy opravdu důkladně vysušit. Skvěle na věncích vypadá i sušená růže, kterou můžete připevnit tak jako ostatní komponenty drátkem nebo tavnou pistolí.

Jestli se vám nechce vyrábět věnce, může vám jako dekorace posloužit samotná stabilizovaná květina. Její výhoda je v tom, že vypadá jako živá, i když živá není. Skvěle poslouží opět jako samotná květina do vázy, a kdyby vás náhodou přepadla umělecká nálada, můžete ji zakomponovat do mnohých dekorací, jako je věnec nebo aranžmá na stůl.