Politika je něco, o co se zajímá opravdu hodně lidí, a to také samozřejmě z různých důvodů. A to nemyslím, že se o politiku zajímají jenom nějací lidé, kteří se o politiku zajímají a pohybují se v ní. Protože o politiku se může zajímat opravdu kdokoliv, a to v jakémkoliv věku. A stále nikdy nezapomenu na svého dědečka, který vždycky, když se díval na televizi, tak na politiku opravdu hodně nadával. Také kolikrát když jsem si také s babičkou klepala na čelo a divila jsem se, proč se dědeček vůbec dívá na politiku v televizi, když jenom potom nadává a sám o sobě říká, že ho jednou z toho trefí šlak.

Partnerství je důležité.

A když jsem potom vyrostla, tak jsem zjistila, že dědeček měl někdy vážně pravdu. Protože buď dědeček mi stále dokola říkal, že politika je taková, že člověk ani neví, co od politiky vlastně může očekávat. Když to tak vezmu, tak je to pravda. Protože když se dívám na televizi a je tam politické téma, tak si ihned sednu na sedačku a poslouchám, o co to vůbec jde. Protože kolikrát se mi stane, že najedu na programu se někdo baví o politice. A potom, když přepnu na druhý program, tak se tam ti samí lidé baví o politice, ale zase mají na to jiné názory. takže kolikrát si také říkám, jestli politika není jenom nějaká šaškárna anebo cirkus, protože kolikrát slýchám také různé názory od lidí, které potom ani nejsou pravda.

Politika je různá.

Protože na internetu se třeba píše o politice něco jiného, zatímco v televizi zase říkají úplně pravý opak. Někdy mám z toho vážně hlavu zamotanou, že už ani nevím, jestli vůbec nějaká politika je, jestli to všechno kolem není jenom nějaká hra anebo náhražka něčeho, aby lidé jenom něčemu věřili. Záleží ale sama zřejmě pouze jenom na lidech, čemu oni sami budou věřit, protože i důvěra v něco je velice důležitá. Protože člověk bez toho, aniž by v něco uvěřil nebo důvěřoval, tak by byl potom smutný. Člověk potřebuje mít prostě něco, čemu může věřit anebo o co se může opřít. A bude to vůbec politika?