Na koupaliště chodí hlavně rodiny s malými dětmi. Děti snáší vysoké letní teploty hůř než dospělí, a tak si krátí horké dny vodními hrátkami. Rodiny berou koupaliště útokem, a mnoho z nich chodí pravidelně, a to dokonce i několikrát týdně. Bohužel se zdražování nevyhnulo ani koupalištím, a tak často jedna návštěva vyjde čtyřčlennou rodinu klidně i na tisíc korun – pokud jdete do aquaparku a dáte si třeba i zmrzlinu. Koupaliště nebo i aquaparky v menších městech jsou sice o něco levnější, ale i tak jde o citelný zásah do rodinného rozpočtu.

vysavač bazénu

Proto si lidé hodně kupují vlastní bazény. Kdo má možnost, nejspíš už bazén má, a nebo se právě rozhoduje, zda si jej pro letošní letní sezonu nekoupit taky. Bydlíte v domě se zahradou a máte volné místo? Pak si bazén určitě pořiďte, protože se vám to vyplatí. Možná si budete myslet že počáteční investice je příliš vysoká, ale dnes už koupíte opravdu kvalitní plastový bazén za dobrou cenu, který vám vydrží desítky let.

Je to i práce navíc
Každý ví, že je potřeba se o bazén starat, abyste se jednoho dne neprobudili a necítili zápach ze zelené vody. V bazénu je voda uzavřená, nikde neteče, a tak je potřeba ji pravidelně čistit. I povrch bazénu se musí pravidelně umývat, aby na něm neulpívaly nečistoty. Menší bazény, které nejsou zapuštěné, je možné vyčistit ručně pomocí mopu nebo hadru. Zapuštěné bazény bývají větší a čištění je na delší dobu, a proto i jejich výrobci doporučují vysavač bazénu
chlorito, který vám urychlí a usnadní práci.

míč na vodě

V bazénu často najdete spadané nečistoty, kterých se zbavíte jedině tak že je vylovíte sítkem. Musíte pouštět i filtraci, a pravidelně musíte měřit pH. Občas je potřeba namíchat chemický koktejl, který zbaví vodu neviditelných nečistot a zamezí tak zabarvení vody i zápachu. Kvalitní a pravidelná údržba vám zajistí dokonale čistou vodu po celou sezonu.