Nevím jak to máte vy, ale já nemám moc ráda na pití jen čistou vodu. Nechci ale pít jen minerálky nebo sladké sirupy a tak si vařím ty nejobyčejnější ovocné čaje, které mi vody jen obarví a ochutí. Tyto čaje nejsou pravými čaji, protože jen stěží obsahují čajové lístky, ale dají vodě vůni ovoce, ale přitom nekonzumuji zbytečně cukr. Když si chci dát správný, lahodný čaj, tak to je jiná, to si umím připravit skutečně výborný čaj.

čaj

Uvařit si pravý čaj, to chce začít nákupem kvalitních čajových lístků. Můžete si vybrat mezi mnoha druhy čajů, černý, zelený, bílý čaj čistý darka-shop apod. Každý má svou typickou chuť a určitě si vyberete ten, který bude chutnat právě vám.

Pokud si chcete vychutnat čaj, doporučuji navštívit čajovnu, jsou tam profesionálové, kteří ví, jak nápoj správně připravit, jaké čajové lístky použít, v jakém množství, jak teplou vodou lístky zalévat a jak dlouho jej nechat louhovat. Navíc si můžete všimnou, že jejich konvičky nebudou úplně vyleštěné, možná na nich budou usazeniny po minulých čajích. To totiž dává čajům přidanou hodnotu.

čaj

Naučili jsme se zevšeobecnit název čaj i pro všechny bylinné směsi, ze kterých bychom měli říkat, že si z nich děláme nálev, odvar nebo macerát. Pokud si ale budete chtít vychutnat pravý silný čaj, kupte si sušené čajové lístky a dodržte postup, který vám v každém profesionálním obchodě s čaji rádi řeknou. Pak teprve zjistíte, že japonský čajový obřad má něco do sebe a čajový dýchánek může být velice příjemný zážitek.

Ovocný čaj je dobrý způsob, jak dodržovat pitný režim, ale pozor u některých druhů pravého čaje. Nejen zelený čaj ve velkém https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10010859-med-1-vyroba-ve-velkem množství může způsobit, že se vám bude hůř spát. Silný čaj by se měl vychutnávat s mírou, všeho moc škodí, což platí i o čaji. Nechejte se unést vůní a chutí čaje a vychutnejte si ho do poslední kapky.