Když budete moc utrácet, je jisté nebo aspoň velice pravděpodobné, že s penězi nakonec nevyjdete. Víc než to, co máte, totiž utratit nelze. A když si nebudete moc vydělávat, je pravděpodobné, že si neporadíte ani s daleko menšími výdaji, se kterými ostatní nemívají ani ty nejmenší problémy. Zkrátka a dobře byste si měli vždycky vydělávat pokud možno co nejvíc a utrácet s rozumem, abyste svoji finanční situaci zvládali. A zvládat byste ji určitě měli. Protože jinak se dostanete do finančních problémů. A věřte mi, že o takové problémy není co stát. Jak by vám to potvrdila jistě i spousta těch, kteří už měli někdy tu smůlu, že jim jejich peníze nestačily.

mince v dlani

A co když už jste se do finančních problémů dostali a já tedy přicházím s výše uvedenými radami už s křížkem po funuse? Co bych vám poradil teď?

Pochopitelně i v takové situaci pro vás dobrou radu mám. Pokud máte finanční problémy a nezvládáte kvůli nim zaplatit všechno, co platit máte, měli byste se omezit ve výdajích natolik, abyste se udrželi aspoň na nule, když už ne v plusu. A když už ani to nestačí? Pak byste se měli poohlédnout po nabídkách půjček a z nich si vybrat nějakou dosažitelnou, zvládnutelnou a také co nejvýhodnější. Protože tak si můžete dočasně polepšit a své finanční problémy zvládnout. I když musím raději rovnou dodat, že byste ani pak neměli usnout na vavřínech a měli byste se určitě postarat o to, abyste takovou získanou půjčku splatili.

počítání peněz

A abyste toho byli schopni, starají se o vaši platební schopnost vlastně i poskytovatelé půjček. Banky obvykle žádají doložení vysokých příjmů a čistých registrů dlužníků, aby oddělily zrno od plev, tedy aby vám nepůjčily, pokud nebudete schopni splácet. A když vás kvůli tomu neuspokojí? Pak vám pomůže americká hypotéka bez registru. Kterou sice také budete muset splatit, ale ručit za ni budete jinak. Zástavou nemovitosti. Ale pozor! O kterou byste mohli přijít, kdybyste nespláceli.

A tak si počínejte zodpovědně. A snad to zvládnete.