Jestli se budete brát, nejspíš už teď začínáte přemýšlet, co plánovat teď a co ještě chvilku počká. Některé položky ze svatebního seznamu mohou být složitější a vyžadují více času než jiné. Typickým příkladem těchto záležitostí jsou svatební šaty. Člověk by řekl že přece o nic nejde, jenže většina nevěst nesežene šaty na první pokus. Někdy je potřeba oběhnout více salonů než žena najde ty pravé. Proč to tak trvá a jaká jsou rizika pozdního shánění šatů?

nevěsta závoj

Nemáte konfekční velikost?
Konfekční velikostí se rozumí běžná velikost, na kterou se velmi dobře nakupuje oblečení. Většinou jde o velikost 36-38, maximálně 40, což je S-L. Každý výrobce si sice svoje výrobky čísluje jinak a stejné je to i u svatebních šatů, ale pokud máte problém třeba s tím, že jedna partie je větší a nebo máte nějaké kilo navíc, může být problém sehnat šaty jaké chcete. Pokud máte nějakou představu, je to většinou lepší, protože se tak hned zpočátku vytřídí nabídka a nemusíte zbytečně hledat i mezi kousky, které vás neosloví.

Některé padnou šaty hned, jiné se musí upravit
Velmi štíhlé nevěsty s dokonalou postavou mají vyhráno, protože právě ony mají největší výběr. Samozřejmě že šaty seženou i nevěsty s větší velikosti, ale v tomto případě bude potřeba počítat s trochou času navíc. Může se stát, že šaty vám budou dobře, ale bude potřeba je malinko poupravit. A to je další čas navíc.

nevěsta náhrdelník

Zázraky se dějí
Někdy se stane zázrak a i půjčovna svatebních šatů Praha vám může nabídnout šaty přesně pro vaši postavu. I v takovém případě je ale nutné si je zarezervovat dříve, protože během svatební sezony je veliký zájem o svatební šaty a tak by se mohlo stát, že vás některá nevěsta předběhne a vy tak budete muset hledat znova. Nenechte si ukrást šaty, které se vám tolik líbí, a odneste si je domů dřív než budou definitivně pryč.