Každá žena má během menstruace jinou spotřebu menstruačních pomůcek. Bez nich by se ženy cítily nechráněně, což je v tomto období opravdu nežádoucí. Spousta žen používá vložky a tampony, protože jsou to snadno dostupné pomůcky, které se dají koupit nejenom v drogerií, ale i v supermarketu nebo na benzince. Jednorázové pomůcky se snadno používají – po použití se prostě vyhodí. Jenže jednorázové pomůcky jsou obrovská zátěž pro životní prostředí. Jestli se alespoň trochu zajímáte o ekologii, je lepší snažit se snižovat množství produkovaného odpadu, protože tím planetě hodně ulevíte.

žena v prádle

Jestli vás zajímají ekologičtější varianty menstruačních pomůcek, máte na výběr mezi houbičkami, kalíškem a kalhotkami. Kalíšek je poměrně oblíbený, protože funguje podobně jako tampony. Jen s tím rozdílem, že jej po použití vylejete, vymyjete a můžete použít znova. Kalíšky jsou vyrobeny ze silikonu, a díky tomu jsou velice hygienické a především vydrží opravdu dlouho. Daleko oblíbenější jsou ale menstruační kalhotky, které se nosí místo běžného spodního prádla. Kalhotky bývají vyrobeny z mnoha savých vrstev, takže se nemusíte bát protečení ani toho, že by si jich někdo všiml. Jsou velmi diskrétní. Vypadají jako běžné prádlo, a dokonce je u nás můžete koupit v provedení tanga, s vysokým pasem nebo třeba brazilky.

kalhotky a tampony

Mnoho žen, které zvažují přechod z jednorázových pomůcek na ty ekologické přemýšlí, zda se dají používat menstruační kalhotky pro silnou menstruaci. Odpověď je jednoznačně ANO. Existují i kalhotky, které se dají nosit na noc, aniž byste se musela bát že protečou. Jsou silnější, savější a mají střih, který napomáhá udržet tekutinu tam kde má být.

Co s nimi?
Použité kalhotky stačí namočit a potom přihodit na jemný prací program k ostatnímu prádlu. Nedoporučuje se používat aviváž ani sušit v sušičce.