V dnešní době poptává stěhovací služby mnoho zájemců, přesto se stále najdou tací, co raději ušetří, i za cenu fyzické dřiny a časově náročné akce. Mají za to, že jednorázová námaha jim neuškodí, ale spíše prospěje pro posílení fyzické kondice. V zásadě to tak může vycházet u běžně zařízeného bytu, zejména tam, kde se nemusí stěhovat nábytek a velké spotřebiče, které zůstávají součástí vybavení kuchyní či kuchyňských linek, anebo jsou jako samostatně stojící zahrnuty v inventáři pronajímaného bytového prostoru či kanceláře.

stěhování klavíru

Stěhovací firmy jsou však připravené i na scénáře, kdy se lidé snaží přestěhovat většinu vybavení vlastními silami, ale přece jen potřebují výpomoc v případě objemnějších a těžších předmětů. A to je právě vhodný okamžik, kdy povolat na scénu „těžkou partu“ na stěhování těžkých břemen Odnes to. Jaká břemena máme zejména na mysli, s nimiž budete mít problémy, a které byste měli raději přenechat profesionálům?

Pračka – zdánlivě menší krabice, co byste ji odnesli ve dvou lidech, podobně jako malou lehkou chladničku, co váží pouhých čtrnáct kilo. Jenže ono to není tak jednoduché, protože uvnitř pračky je poměrně masivní a těžký elektromotor, soustava převodů a kladek a prací buben, a to vše v součtu dělá něco přes šedesát kilo. Jestliže nejste zvyklí přenášet takto těžké předměty, můžete si přivodit uskřinutou kýlu, zlomeninu nártu chodidla, ischias (housera) anebo namožení svalů či natažení svalových úponů.

Starožitnosti – většina starožitného nábytku se nedá rozebrat a není vůbec snadné přenášet velkou a těžkou šatní skříň, manželské dvojlůžko nebo starožitný sekretář. Toto může být ještě tvrdší oříšek, než automatická pračka.

stěhování trezoru

Koberce – ve výčtu těžkých předmětů, s nimiž byste potřebovali pohnout, vás možná ještě napadnou klavíry, trezory nebo velká akvária, ale my bychom vám rádi připomněli, že obrovské problémy můžete mít s přestěhováním většího koberce (v metráži), např. o rozměrech 4 x 6 metrů. Takový kousek bude vážit skoro půl metráku a otáčet se s ním na schodech není vůbec žádná legrace. Nechte proto stěhování koberců raději na stěhovací firmě.