Retro styl hýbe světem

Retro se stalo oblíbeným výrazem mnohých z nás, kteří milujeme výrobky a zčásti i životní styl dob minulých, většinou osobně prožitých. Závan retro obvykle přináší uklidnění mysli a pocit bezpečí a navozuje příjemné okamžiky z období dětství a dospívání, a možná i právě proto se stal tolik oblíbeným v současné rozbouřené době.

retro gramofon

Retro se může velmi dobře promítnout nejen v odívání, ale zejména v zařizování příbytku. Na trhu je dnes k mání celá řada stylových skříní, komod, křesel, židlí, ale i koberců, závěsů či polštářků, s nimiž lze docílit napodobení prostředí z doby sedmdesátých či osmdesátých let minulého století.

Máte-li zájem o spolupráci s interiérovým designérem z Prahy https://bydesign.cz/, můžete své osobní požadavky, tužby a přání nadhodit na vzájemné debatě a rozebrat tuto problematiku dopodrobna, jestliže je i retro součástí náplně jeho práce. Takoví designéři znají mnoho vhodných tipů, jak ideálně kombinovat bytové zařízení a doplňky, aby to bylo vkusné a zároveň praktické. Důležité je, abyste se doma cítili příjemně a nebyli pouhými loutkami někým stanovených rádoby módních norem a předpisů, protože tato ustanovení nemají v domácnostech co dělat.

retro styl

Nábytek a bytové doplňky s příběhem

Do retro stylu lze začlenit výrobky docela nové, pouze imitující dobu před padesáti lety, anebo ty pravé a skutečné, které tuto dobu pamatují „na vlastní kůži“. Jsou to obvykle předměty s příběhem, které někomu sloužily, někdo se jich dotýkal a prožíval svůj životní příběh den za dnem. Máte-li možnost si něčím takovým vyzdobit byt, bude to nejen inspirativní, ale i velmi zajímavé a lákavé. Ovšem nezapomeňte, že musí jít o předměty vázané na pozitivně naladěné prostředí a osoby, abyste si domů nezatáhli negativní, destruktivní energie. I na toto téma by vám zkušený designér mohl něco povyprávět a navrhnout, co se do bytu hodí, a čemu se spíše vyhnout, zabývá-li se tímto tématem více do hloubky.